Sa coloram
!!
''Viata este o tragedie atunci cand e privita in prim-plan si
o comedie cand o privesti in plan larg.'' – Charlie Chaplin
Salut cititori !
Probabil cu totii am observat lumea din jur in timp ce ne deplasam prin Bucuresti:trista , ingandurata si pierduta in probleme.Stiu! Cu totii avem probleme; nu conteaza natura lor, cum au aparut
sau din vina cui.Insa mai stiu un lucru: cu totii mai devreme sau mai
tarziu trebuie sa trecem prin aceste inevitabile lucruri , unii fiind ajutati
altii nu , insa aceste probleme au existat
de cand ma stiu sau probabil vedeam altfel lucrurile , fiind mai mic
vedeam lumea colorata , vesela.Cu trecerea a anilor , lumea din jurul
meu parca isi pierde din frumusete; culorile dispar usor si se sting precum
zambetul de ramas bun al bunicii mele
cand pasesc usor spre poarta curtii … Problemele apar si dispar! Unii au
suportul persoanelor apropiate , suportul familiei , eu nu am acest suport si totusi
incerc sa trec usor peste fiecare hop care apare.Sunt mici batalii,unele le castig altele
nu , cad… ma ridic …vorba aia ..invat noi moduri sa ma ridic …si totusi
zambesc , totusi continui sa merg pe drum , un drum lung si
presarat cu decizii bune , rele …totusi este lupta mea …Deciziile imi apartin
iar faptele mi le asum..dar parca un zambet da culoare,un zambet ironic aruncat
parca da siguranta.Viata este
scurta,eu zic sa o coloram !
Cuvinte colorate la 4 dimineata. :D
RăspundețiȘtergere