sâmbătă, 22 octombrie 2011


Sa coloram !!
''Viata este o tragedie atunci cand e privita in prim-plan si o comedie cand o privesti in plan larg.'' – Charlie Chaplin

Salut cititori !
Probabil cu totii am observat lumea din jur in timp ce ne deplasam prin Bucuresti:trista , ingandurata si pierduta in probleme.Stiu! Cu totii avem  probleme; nu conteaza natura lor, cum au aparut sau din vina cui.Insa mai  stiu un lucru: cu totii mai devreme sau mai tarziu trebuie sa trecem prin aceste inevitabile lucruri , unii fiind ajutati altii nu , insa aceste probleme au existat  de cand ma stiu sau probabil vedeam altfel lucrurile , fiind mai mic vedeam lumea colorata , vesela.Cu trecerea a  anilor , lumea din jurul meu parca isi pierde din frumusete; culorile dispar usor si se sting precum zambetul de ramas bun  al bunicii mele cand pasesc usor spre poarta curtii … Problemele apar si dispar! Unii au suportul persoanelor apropiate , suportul familiei , eu nu am acest suport si totusi incerc sa trec usor peste fiecare hop care apare.Sunt mici batalii,unele le castig altele nu , cad… ma ridic …vorba aia ..invat noi moduri sa ma ridic …si totusi zambesc  , totusi  continui sa merg pe drum , un drum lung si presarat cu decizii bune , rele …totusi este lupta mea …Deciziile imi apartin iar faptele mi le asum..dar parca un zambet da culoare,un zambet ironic aruncat parca da siguranta.Viata este scurta,eu zic sa o coloram !